Müşteri, Sakarya’dan Vodafone Kurumsal Bayisi Sohofone(sonradan bayiliği iptal edilmiş) tarafından aranıyor.  Kullanılan hatlarının Vodafone a geçmesi için teklif veriyor. Müşteri tekliflerinin uygun olduğunu fakat 2 adet faturalı hat olduğunu diğer 10 hattın faturasız hat olduğu 2 hat için Sakarya dan Bursa ya gelmeye değmeyeceğini beyan ediyor.

Sohofone, 2 hat 2 hattır diyerek müşteri memnuniyeti için gelir diyerek Bursa daki müşteriye geliyor.  

İki faturalı hat için işlemi yaptılar. Geçiş için gerekli belgeleri tamamladıktan sonra S.A adındaki Sohofone Yetkilisinin (Sicil No 60977) diğer faturasız hatlarının geçişi için teklifte bulunuyor. Müşteri faturasız hatlar için aylık ödeme yapmadığını bu nedenle geçişe gerek olmadığını beyan ediyor. 

Sohofone Yetkilisi, 10 hattın geçişi nedeniyle çıkacak faturalı hatların, faturasız hatlara dönüştüreceğini ve bu süreçte çıkacak hat başında 15 TL lik faturaların kendileri tarafından ödeneceğini yazılı bir şekilde taahhüt etti. Sicil No 60977 olan personel ıslak imza ile müşteriye taahhüt yaptıktan sonra müşteri teklifi kabul etti.  

Vodafone A.Ş Kurumsal Bayi Sohofone tarafından bu geçişte çıkacak olan faturaların karşılanacağı yazılı taahhüt edilmiş olmasına rağmen  taahhüt yerine getirilmemiş 10 hatta ait 3 ay boyunca 15 TL lik ( Toplamda 450 TL) firmaya haksız yere fatura edilmiştir.  

Müşterinin, uzun süre kullandığı hatların kapanmaması için zorunlu olarak ödeme yapılmış , yapılan ödemelerin gelecek hizmet faturalarından düşülmesi talep edilmiştir.  

Hizmet alınmamış ve ödeme yapılmış faturalar müşteri düşülmemiştir. 1 yıl sonunda müşterinin kullandığımız hatlara ait  %25 lik indirim talebi , Vodafone A.Ş tarafından ödenmemiş faturalar gerekçe gösterilerek kabul edilmemiştir. Bu nedenle de müşterinin almış olduğumuz hatlara ait hizmetlere de %25 fazla ödeme yapılmıştır.  Ayıca müşterinin yıllarca kullandığımız ve müşterileri tarafından bilinen bu numaralar Vodafone tarafından iptal edilmiştir.

 Vodafone A.Ş ‘ye hizmet alınmadan yapılan ödemeler ve hatların iptalinden ( yeni hat alma bedeli 30TLx10 Hat=300 TL) doğan tutarlar dikkate alındığında 1.000 TL nin üzerinde fazladan ödeme yapılmıştır.   

Müşteri tarafından Vodafone aranmış, durum izah edilmiş, ilgili firma ismi ve yetkilinin verdiği taahhütten bahsedilmiş , konu ile ilgili Sohofone tarafından teyid alınması istenmiş fakat bir sonuç alınamamıştır. 

Durum böyle iken  Vodafone nun Yetki verdiği Hukuk Bürosu tarafından ( Dosya :Bursa-20 İcra -2014/1398) müşterinin banka hesaplarına tedbir aldırmıştır.  

Müşteri konuya itiraz etmek ve tedbiri kaldırmak için günlerce uğraşmıştır.  

Müşteri , konu ile ilgili cevabını ve itirazını ilgili resmi makamlara yazı ile bildirmiştir.  

Aradan yaklaşık 4 yıl geçmesine rağmen İlhan Duman olduğunu iddia eden bir Hukuk Bürosu tarafından  (Telefon no : 0.216.7094353) müşteri devamlı aranıyor ve sms ile rahatsız edilmektedir.  

Müşteri mağduriyetinin giderilmesini istiyor.

 

Not: Şikayet ile ilgi detaylı bilgi almak ve/veya cevap vermek isteyen firmalar sikayet@enuyguninternet.com  a mail gönderebilirler..

Haber Eklenme Tarihi :21.12.2018 03:04:00